Archiwum aktualności - 2009 / 2010 | Zobacz inne lata

Dbaj o swoje bezpieczeństwo!2009-09-22

W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie przedstawicieli Straży Miejskiej z dziećmi z klas 0a i 0b. W czasie spotkania omówiono zagadnienia bezpieczeństwa na drodze oraz zasady poruszania się po chodniku podczas spacerów grupowych z wychowawczynią. W czasie zajęć dzieci zostały poinformowane o zasadach przechodzenia przez przejście dla pieszych z sygnalizacją świetlną oraz bez niej.

Strażnicy opowiadali także jak należy bezpiecznie wyprowadzać psy na spacer, mówili, gdzie wolno, a gdzie nie wolno wypuszczać swoich pupilów luzem oraz o konieczności sprzątania po zwierzętach. Przeprowadzone zostały zajęcia praktyczne dotyczące zachowania się wobec agresywnego psa, na których zademonstrowane zostały metody ochrony przed atakiem, miedzy innymi popularna technika zwana „żółwiem”. Po zakończeniu zajęć uczestnicy otrzymali drobne upominki za wiedzę i aktywność.

Niebawem podobne szkolenie będą miały nasze pierwszaki !