Archiwum aktualności - 2009 / 2010 | Zobacz inne lata

Dokarmiamy zwierzęta zimą2010-02-04

W ramach realizacji projektu „Zielono nam” w styczniu skupiliśmy się na sprawach związanych z akcją „Dokarmiamy zwierzęta zimą”. W klasach i na zajęciach w świetlicy dzieci rozmawiały, jak pomóc czworonożnym i skrzydlatym przyjaciołom przetrwać ciężki okres głodu i chłodu. Po przeprowadzonych pogadankach powstały ciekawe prace plastyczne i dekoracje zachęcające dzieci do opieki nad zwierzętami.

Klasy 0D i 0b obejrzały prezentację multimedialną pt. Daj złociaka dla zwierzaka.Odbył się również konkurs poetycko- plastyczny „Mój przyjaciel pies” dla klas 0-3.

Część klas bardzo mocno przejęła się losem bezbronnych dzikich zwierząt i podjęła konkretne kroki. Najmłodsi z grupy 0a za oknem mają swój karmnik, do którego codziennie dosypują smakołyki dla zgłodniałych ptaków. Klasa 2b odwiedziła i nakarmiła ptaki w Parku St. Tołpy. Tak samo zrobili starsi uczniowie z kółka przyrodniczego.

Jednak najwięcej osób wzięło udział w akcji pomocy zwierzętom ze schroniska przy ul. Skarbowców. Przez cztery tygodnie trwała zbiórka karmy i kocyków oraz zabawek na loterię fantową. Loteria odbyła się w czwartek 28stycznia, każdy los wygrywał. Zebrano łącznie 282 zł! Pieniążki te w całości zostały przekazane do schroniska na zakup najpotrzebniejszych artykułów dla przebywających tam podopiecznych.

Pragnę gorąco podziękować wszystkim dzieciom, rodzicom i nauczycielom, którzy tak licznie włączyli się w tę akcję bezinteresownej pomocy. Każda przekazana paczka karmy czy złotówka z loterii świadczy o Waszej wielkiej wrażliwości i dobroci serca. Szczególnie dziękuję Tacie Sabinki Zarawskiej z 2b za pomoc w przewiezieniu zebranych darów do schroniska.

Koordynatorzy: Agata Sernecka i Magdalena Mielech