Archiwum aktualności - 2009 / 2010 | Zobacz inne lata

Znacie? To posłuchajcie2010-01-28

W dniu 27 stycznia do klasy 2b przybyli bardzo oczekiwani goście – nasze Kochane Babcie i Wspaniali Dziadkowie. Wizyta trwała dwie godziny lekcyjne i przebiegała w wyjątkowo miłej atmosferze. Na początku spotkania dzieci zaprezentowały cześć artystyczną pod hasłem „Znacie? To posłuchajcie”. Złożyły się na nią wierszyki naszych dawnych poetów – Marii Konopnickiej, Czesława Janczarskiego, Stefanii Szuchowej i Hanny Zdzitowieckiej oraz piosenki, które śpiewane są już od wielu pokoleń (m.in. „Zima, zima”, „Ta Dorotka”). Była to mała podróż w przeszłość. Następnie goście obejrzeli krótkie przedstawienie pt. „W karnawale”.

Po złożeniu przez dzieci życzeń i wręczeniu przygotowanych prezentów rozpoczęła się druga część spotkania. Dzieci i goście rozwiązywali „Zagadki ze starej chatki” oraz różne łamigłówki. Jednak najwięcej radości sprawiło wspólne wykonanie kukiełki z drewnianej łyżki i szmatek. Pełni pomysłów i chęci dziadkowie wyczarowali z wnukami unikatowe laleczki, które powędrowały do domów na pamiątkę spotkania. Wizyta Babć i Dziadków była okazją do wspaniałej wspólnej zabawy. Dziękujemy Wam Mili Goście za przybycie!

Więcej zdjeć: Dzień Babci i Dziadka w klasie 2b