Archiwum aktualności - 2008 / 2009 | Zobacz inne lata

Konkursy polonistyczne2009-01-29

Tylko do 12 lutego można jeszcze zgłaszać prace do konkursu międzyszkolnego „Moja wrocławska baśń”. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas I-III i IV-VI. Uczestnicy są zobowiązani do napisania własnej baśni. Tekst powinien być utrzymany w konwencji baśni. Dodatkowych informacji udzielają panie – Dorota Bugajska i Grażyna Warchoł.

W lutym odbędą się szkolne eliminacje do VII Konkursu Recytatorskiego „Wrocławska młodzież recytuje wrocławskich poetów”. W konkursie uczniowie recytują wybrany utwór poetycki autorstwa wrocławskiego poety. Recytatorzy występują bez rekwizytów. Uczniowie przygotowują się do konkursu pod opieką swoich pań polonistek.

Uczniowie klas piątych będą mogli porównać swoja wiedzę o starożytności biorąc udział w Konkursie Mitologicznym. Najlepszych uczniów z poszczególnych klas piątych wyłaniają panie polonistki w eliminacjach klasowych. W lutym odbędzie się konkurs międzyklasowy. Zwycięzca tego etapu będzie reprezentował naszą szkołę w konkursie międzyszkolnym.

W marcu odbędą się eliminacje szkolne do XXV Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego. Tegorocznym hasłem przewodnim konkursu jest temat: „Co widać z okien wrocławskich kamienic”. Wszelkich szczegółów udzielają panie polonistki.


Zobacz inne...
Informacje o szkole
Aktualności, bieżące informacje
Akty prawa szkolnego, dokumenty do pobrania
Szkolne programy oraz projekty
Krasnal Ołbiniusz
Patron szkoły, Piotr Włostowic
Zdolni
Informacje o uczniach i dla uczniów
Informacje dla rodziców
Informacje o nauczycielach i innych pracownikach szkoły
Szkolna biblioteka
Pedagog i psycholog szkolny
Świetlica i stołówka szkolna
Informacje o organizowanych konkursach
Prace naszych uczniów
Galeria zdjęć
Ciekawe strony, które warto odwiedzić
Archiwalne aktualności, informacje z ubiegłych lat są wspaniałą kroniką wydarzeń szkolnych
Podsumowania, statystyki, informacje o autorach