Archiwum aktualno軼i - 2008 / 2009 | Zobacz inne lata

1b w muzeum etnograficznym2008-12-05

W czwartek 4.12.2008 klasa 1b uczestniczy豉 w zaj璚iach edukacyjnych w Muzeum Etnograficznym. Tematem lekcji by造 tradycje i zwyczaje ludowe zwi您ane z obchodami 安i徠 Bo瞠go Narodzenia. Dzieci pozna造 wybrane wr騜by, zwyczaje i przys這wia bo穎narodzeniowe.

Dowiedzia造 si, jak niegdy dekorowano domy przed 鈍i皻ami, czym r騜ni si paj彗 od pod豉幡iczki, jak gospodarze przygotowywali swoje obej軼ia, jakie szykowano potrawy na Wigili, w jaki spos鏏 wypiekano op豉tki, z kt鏎ych mo積a by這 zrobi 鈍iaty.

Uczniowie poznali r騜nice pomi璠zy szopk bo穎narodzeniow a krakowsk. Wszyscy obejrzeli dawne ozdoby choinkowe, formy do wypiek闚 piernik闚 i op豉tk闚 oraz rekwizyty kol璠nik闚. W drugiej cz窷ci zaj耩 ka盥e dziecko przygotowa這 鈍i徠ecznego anio趾a na swoj domow choink. To by豉 wyj徠kowo ciekawa lekcja.