Archiwum aktualności - 2008 / 2009 | Zobacz inne lata

English Day 2009-06-17

Dzień 16 czerwca 2009r był dniem języka angielskiego (English Day) w naszej szkole. Inicjatorkami tej imprezy szkolnej są nauczycielki języka angielskiego: Dorota Gieruń i Barbara Brząkała-Surówka. Z tej okazji uczniowie prezentowali swoje umiejętności językowe, a na korytarzach szkolnych można było podziwiać plakaty o tematyce: prawa dziecka, przysłowia angielskie, Wrocław-miasto spotkań.

Główną atrakcją tego dnia była część artystyczna. Uczennice klasy 6a: Adrianna Szczypkowska, Agnieszka Kmieciak, Martyna Piwowar i Daria Kaciczak przygotowały scenkę pod tytułem „Rhyme Time Diner”. Natomiast uczennice klasy 6b: Weronika Łuszcz, Karolina Rękas, Magda Plewczyńska, Ala Węgiel, Patrycja Durko przygotowały scenkę „A switching of shoes”.

Deklarację praw dziecka w języku angielskim z amerykańskim akcentem odczytał uczeń klasy trzeciej Maksymilian Lewiński z klasy 3c.

Wiersz Lorda Byrona pod tytułem „She walks in beauty” wyrecytowała Patrycja Jaros z klasy 6b.

Ada Szczypkowska wraz z koleżankami zaprezentowała piosenkę Lady GaGa „Fashion”.

Ostatnim punktem prezentacji było wręczenie dyplomów za udział w konkursie ortograficznym z języka angielskiego oraz w lidze angielskiej dla klas 4-6.

Zwycięzcami konkursu ortograficznego zostali:

• I miejsce- Patryk Fałat 6b
  • II miejsce- Michał Turniak 5b
  • III miejsce- Maksymilian Lewiński 3c

W lidze najlepszymi okazali się być:

• klasa czwarta- Hanna Sicińska,
  • klasa piąta- Karolina Krzykawiak