Archiwum aktualności - 2008 / 2009 | Zobacz inne lata

W Muzeum Poczty i Telekomunikacji2009-05-06

W dniu 4 maja klasa 1b wybrała się na wiosenny spacer. Przeszliśmy do Parku Słowackiego, gdzie oglądaliśmy okazałe drzewa platany - pomniki przyrody. W parku zatrzymaliśmy się przed Pomnikiem Ofiar Zbrodni Katyńskiej oraz Pomnikiem Juliusza Słowackiego.

W tym roku we Wrocławiu obchodzony jest Rok Juliusza Słowackiego – Juliuszada. W ramach obchodów 200 rocznicy urodzin poety w parku był wystawiony XIX –wieczny dyliżans, jakim mógł niegdyś podróżować Słowacki. Obejrzeliśmy ten ciekawy eksponat i udaliśmy się na zajęcia edukacyjne do Muzeum Poczty i Telekomunikacji. Jest to jedyne takie muzeum w Polsce.

Zgromadzone są tutaj piękne kolekcje znaczków z różnych stron świata, skrzynki pocztowe, stroje pocztylionów i ich wyposażenie, a także stare telefony i telegrafy. Widzieliśmy pierwszy polski znaczek oraz stare przybory do pisania – kałamarze, pióra, piórniki. Poznaliśmy drogę listu od nadawcy do adresata, uczyliśmy się prawidłowo adresować kopertę. Była to bardzo ciekawa lekcja.