Archiwum aktualności - 2008 / 2009 | Zobacz inne lata

Lekcja katalogowania w bibliotece 2009-04-28

Głównym celem lekcji bibliotecznych dla dzieci jest nauka korzystania z biblioteki, zapoznanie ze zbiorami oraz pokazanie jak ważna jest wiedza, którą można zdobyć poprzez obserwację świata, obcowanie ze sztuką. 27 kwietnia klasa 5b uczestniczyła w takiej lekcji bibliotecznej pt. „Katalog alfabetyczny i rzeczowy w bibliotece” organizowanej przez Dolnośląską Bibliotekę Publiczną w Rynku.

Bardzo ciekawe zajęcia poprowadziła pani Iwona Podlasińska z Działu Pracy z Dziećmi. Zastosowała elementy pedagogiki zabawy, co pokazało uczestnikom, że w bibliotece można się dobrze bawić i uczyć jednocześnie. Uczniowie zapoznali się z pojęciem „katalog”,dowiedzieli się, dlaczego jest on taki ważny w bibliotece oraz sami próbowali stworzyć karty katalogowe.

Zabawy uświadomiły nam, że nie wszystko jeszcze wiemy i warto sięgać do książek. Zajęcia bardzo się podobały, więc pewnie jeszcze nie raz wybierzemy się do Rynku