Archiwum aktualności - 2008 / 2009 | Zobacz inne lata

Sobotnie PITolenie2009-04-26

25 kwietnia 2009 na Wyspie Słodowej, uczniowie szkolnego koła origami brali udział w PITniku – akcji, której główną ideą było nakłonienie wrocławian do przekazywania 1% podatku na rzecz wrocławskiego hospicjum dla dzieci. Zadaniem naszych uczniów było składanie modeli z ...uwaga..PITów!

Oprócz tego prowadzony był kiermasz modeli origami – cały przychód przeznaczony został na potrzeby Fundacji „Wrocławskie Hospicjium dla Dzieci” – oraz prowadzący imprezę Paweł Gołębski (znany konferansjer i dziennikarz radiowy) zorganizował licytację modelu łabędzia wykonanego z ok. 300 modułów (zdjęcie poniżej).

Oprócz składania origami z PITów było wiele innych atrakcji, np. recital Sambora Dudzińskiego, mecz z zawodnikami WKS Śląsk – Dariuszem Sztylką i Bogdanem Gulem!

Opiekun uczniów zdobył autografy zawodników z dedykacją dla SP 107!

Dużym powodzeniem cieszyło się tworzenie balonikowych stworów, ozdabianie twarzy wymyślnymi PITogramami, wyrabianie własnych niepowtarzalnych naszyjników z kolorowych drewnianych korali – atrakcji dla dzieci było mnóstwo (lody PITstacjowe za darmo!), natomiast dorośli mogli z pomocą księgowych prawidłowo wypełnić swoje zeznanie podatkowe i przekazać swój jeden mały procencik na konto wrocławskiego hospicjum, czyli połączenie przyjemnego z pożytecznym!

Podobna impreza będzie organizowana w przyszłym roku więc już dzisiaj serdecznie zapraszam na przyszłoroczny PITnik !

Pragnę bardzo gorąco podziękować za pomoc w prowadzeniu stoiska origami z PITów i poświęcony sobotni czas następującym uczniom oraz ich rodzicom:

• Barbarze Turniak IIc
  • Jakubowi Pukoczowi IVb
  • Michałowi Turniakowi Vc
  • Grzegorzowi Dutkiewiczowi Gim 15 – absolwent naszej szkoły
  • Magdalenie Nuckowskiej Gim 29 – absolwenka naszej szkoły
  • oraz Kamilowi Janasikowi VIb i Joannie Dorabialskiej VIa – za pomoc przy prowadzeniu kiermaszu modeli origami!
  • Bez waszego wsparcia nie dałabym sobie rady! Pozdrawiam S.Szczęsna-Cichoń

Linki ze zdjęciami z PITniku: http://www.wroclaw24.net/news.php?id=23133