Archiwum aktualności - 2008 / 2009 | Zobacz inne lata

Olimpiada krajoznawcza2009-04-14

W sobotę 4 kwietnia nasza drużyna w składzie: Patryk Fałat, Witek Oszczanowski i Michał Turniak wzięła udział Olimpiadzie Krajoznawczej PTTK. Eliminacje okręgu wrocławskiego odbyły się w GM 13. Były ciekawie i sprawnie zorganizowane. Uczestnicy rozwiązywali trzy testy: krajoznawczy, turystyczny i topograficzny. Pytania dotyczyły Wrocławia i Dolnego Śląska. Punkty uczestników z tej samej szkoły sumowano. Nasi reprezentanci wykazali się dużą wiedzą na temat swojego miasta i regionu. Zajęli I miejsce wśród wrocławskich podstawówek. Również w kategorii indywidualnej najlepszym krajoznawcą okazał się nasz uczeń – Patryk Fałat. Uczestnicy otrzymali puchar, dyplomy i drobne upominki.