Archiwum aktualności - 2008 / 2009 | Zobacz inne lata

Podsumowanie kapanii zdrowotnej2009-03-29

Marzec upłynął w SP nr 107 pod hasłem „W poszukiwaniu zdrowego uśmiechu”. Wszyscy uczniowie z naszej szkoły brali udział w kampanii zdrowotnej, w ramach której wykonywali powierzone im zadania według ustalonych kryteriów.

Zadania dla klas 0-3

Zad. 1. Założenie w klasie mini ogródka i hodowanie w nim zielonych warzyw ( np. zielona pietruszka, szczypiorek, rzeżucha), które będą wykorzystane 20 marca do udekorowania kanapek. Pogadanka na wartości odżywczych warzyw.

Zad.2. Udział w konkursie plastycznym na ilustrację do filmu pt. „Kubki smakowe i zęby”. Prezentacja swoich prac plastycznych korytarzu , na wyznaczonych tablicach .

Zad.3. Przygotowanie piosenki o ząbkach lub wiośnie. Wybrany utwór śpiewa cała klasa z wykorzystaniem instrumentów perkusyjnych, rekwizytów .

Ponadto odbyło się potkanie uczniów ze szkolną pielęgniarką, która przeprowadziła pogadankę nt. ”Znaczenie zdrowych zębów dla zdrowia i urody całego organizmu”, połączoną z praktycznym myciem zębów.

Wyniki punktacji zadań w kl. 0 -III:

• I miejsce - 2a
  • II miejsce - 2c
  • III miejsce - 3c
  • IV miejsce - 0a

Zadania dla klas 4-6:

Zad. 2. Wykonanie „Witaminowego abecadła” i prezentacja pracy na tablicy szkolnej na III piętrze lub w sali lekcyjnej. Uczniowie zbierają informacje na temat witamin ( nazwa, znaczenie dla organizmu, produkty w których występują, skutki niedoboru i przedawkowania). Następnie zapisują je według alfabetu, w formie plakatu. Na zajęciach, podczas których klasa wykonuje pracę, uczniowie prezentują przyniesioną zdrową żywnośc.

Zad. 3. Przygotowanie do konkursu teatralnego krótkiej scenki, skeczu lub parodii na temat skutków zaniedbań zębów.

Wyniki punktacji zadań w kl. IV -VI:

• I miejsce - 4c
  • II miejsce - 4a
  • III miejsce - 4b
  • IV miejsce - 5b

Wszyscy uczniowie kl. 0-6 mogli ponadto wziąć udziału w konkursie fotograficznym pt. ”Uśmiech na siódemkę”. Należało wykonać zabawne zdjęcie w domu lub szkole osobom ze swojej rodziny lub klasy, które zaprezentują piękny, zdrowy uśmiech. Następnie wywołać zdjęcie lub wydrukować, podpisać i przynieść do szkoły.

Wyniki Konkursu fotograficznego w kl. 0-VI:

• I miejsce - Kamila Darocha z kl.Ic

Wyróżnienia:

• Maciej Nowacki kl. Ia
  • Sonia Starużyk kl. Ic
  • Marta Szymańska kl. Ic
  • Ola Szymańska kl. Ic
  • Kajetan Ziólkowski kl. IIc

Odbył się również konkurs piosenki o tematyce wiosennej, turystycznej lub zdrowotnej.

Wyniki Konkursu Piosenki Turystycznej w kl. IV-VI:

• I miejsce - 4c
  • II miejsce - 4b