Archiwum aktualności - 2008 / 2009 | Zobacz inne lata

Klub Nasz Kasztanek ogłasza wyniki2009-03-22

Pod koniec 2008 roku Towarzystwo Opieki nad zwierzętami zaprosiło wszystkich chętnych do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie "Choinka dla Zwierząt" organizowanym przez Klub "Nasz Kasztanek". Żeby wziąć udział w konkursie należało wykonać obowiązkowe zadania konkursowe:

1. Przemyśleć jakie zwierzęta potrzebują pomocy zimą i wybrać jedną grupę (np. psy ze schroniska, wolno żyjące koty itd.) lub ogólnie (np. zwierzęta dzikie). Napisać krótko o tych zwierzakach.
  2. Wymyślić plan pomocy wybranym zwierzakom. Można było zasugerować się tematem konkursu np. ( specjalne drzewko świąteczne) lub dać upust wyobraźni. Zanotować swój plan!
  3. Zrealizować swój pomysł. Jeśli to np. jakaś akcja to przygotować, krótki reportaż, napisać co się zrobiło lub przygotować wywiad z uczestnikami i zrobić im fotki itp. (np. zbiórka pieniędzy, karmy, koców dla schroniska).
  4. Napisać krótko (min. 2 zdania ) czy odniosło się sukces, w jaki sposób pomogło to zwierzętom.

Otrzymaliśmy I miejsce!. Na konkurs zostały przesłane dwie prace od dziewcząt ( Agaty Walulik oraz Natalii Romek) z klasy III B Szkoły Podstawowej nr 107 we Wrocławiu. Ze względu na to, że obie prace dotyczyły tej samej akcji na rzecz zwierząt, komisja konkursowa postanowiła nagrodzić wszystkich uczniów klasy III B. Prace dziewczynek można przeczytać na stronie: http://www.toz.pl/index.php?menu=konkursy&zwierzaki=zwierz%EAta

Swoją nagrodę - zestaw 16 książek o pieskach klasa postanowiła przekazać do szkolnej biblioteki jako dar.