Archiwum aktualności - 2007 / 2008 | Zobacz inne lata

Klasa 3a w teatrze2008-03-03

W piątek 29 lutego 2008 klasa 3a odwiedziła Teatr Lalek. Uczniowie obejrzeli spektakl pt. „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”. Była to historia pewnego lekarza, który posiadał rzadką umiejętność rozumienia mowy zwierząt. Dzięki temu mógł je skutecznie leczyć. Pewnego dnia Doktor wyruszył w daleką podróż do Afryki, aby uratować chore małpy. Spektakl wszystkim się podobał, a szczególnie zapadła nam w pamięci wspaniała gra aktorów, piękne kostiumy i piosenki.

Po przedstawieniu wszystkie dzieci uczestniczyły w spotkaniu z dyrektorem Ogrodu Zoologicznego – Panem Radosławem Ratajszczakiem oraz opiekunem płazów w terrarium. Okazało się, że 29.02.2008 jest dniem inaugurującym Rok Żaby. Według najnowszych badań wszystkie płazy na Ziemi zagrożone są wyginięciem. Dlatego w bieżącym roku kalendarzowym podjęte zostaną różnorodne działania, które mają uświadomić ludziom, jak ważną rolę pełnią płazy w środowisku i jak możemy je chronić. Wrocławskie ZOO prowadzi kampanię na rzecz płazów „Wskocz do arki”. Podczas spotkania w teatrze dzieci oglądały przedstawicieli świata płazów: salamandrę plamistą, traszkę, ropuchę. Dowiedziały się, że są to bardzo pożyteczne, a mało znane i lubiane zwierzątka. Wszystkie płazy w Polsce są pod ochroną. Dzieci otrzymały broszurki, kolorowanki i plakaty informujące o kampanii Amphibian Ark.

Spotkanie w Teatrze Lalek zachęciło nas do refleksji, co możemy zrobić, aby pomóc w ratowaniu tych zagrożonych zwierząt. Od dziś będziemy pamiętać, aby otoczyć troskliwą opieką wszystkie napotkane na drodze lub łące żabki i ropuszki.

Uczniowie klasy 3a z wychowawczynią