Archiwum aktualności - 2007 / 2008 | Zobacz inne lata

Nauka i technika2007-09-26

25 września w gmachu głównym Politechniki Wrocławskiej miało miejsce rozdanie nagród w Konkursie X Dolnośląskiego Festiwalu Nauki na prezentację multimedialną "NAUKA i TECHNIKA". Konkurs był przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych województwa dolnośląskiego.

Temat przewodni dla szkół podstawowych brzmiał: TECHNIKA WCZORAJ - DZIŚ - JUTRO.

Zadaniem uczestników było wybranie jakiegoś wynalazku (rozwiązania technicznego, urządzenia, maszyny, sposobu wytwarzania) oraz przedstawienie jego historii, dnia dzisiejszego i przyszłości. Tego trudnego zadania podjęli się uczniowie obecnej klasy 6 c: Paulina Federowcz, Piotr Michoński i Grzegorz Mańk.

Uczniowie zainspirowani poznanym na zajęciach z matematyki systemem binarnych (dwójkowyjm) swoją prezentację poświęcili nośnikom danych (dyskietki, pendrivy, płyty CD itp.), które wykorzystują ten system do zapisu wszystkich informacji. Efekt ich pracy został doceniony , drużyna zajęła II miejsce w kategorii szkoły podstawowe!!

Poniżej przedstawione są zdjęcia rozdania nagród - dodam jeszcze, że drużyna musiała przedstawić swoją prezentację podczas tego uroczystego spotkania finalistów.

opiekun drużyny konkursowej Sylwia Szczęsna-Cichoń