Archiwum aktualności - 2007 / 2008 | Zobacz inne lata

Z krasnalem jest dobrze 2007-10-24

„(...)Pamiętaj, że krasnal
pięć klepek ma w głowie,
więc w szkole ci także
nie jedno podpowie.
W tornistrze do szkoły
codziennie go nieś.
Tornister jest lżejszy,
gdy krasnal w nim jest.(...)”

„Z krasnalem jest dobrze” W. Chotomska

Krasnoludki niewielcy to opiekunowie, ale bardzo pomocni, skuteczni i życzliwi. W tym roku szkolnym w ramach „ Cały Wrocław czyta dzieciom” realizujemy projekt „ Nie wyrastaj nigdy z krasnoludków”, którym chcemy zachęcić uczniów do nauki przez zabawę. W ramach działań czytamy ciekawe książki, piszemy baśnie, tworzymy prace plastyczne, organizujemy konkursy i pokazy.

Z krasnoludkami poznajemy też Wrocław, bo te dobre duszki są niemalże wszędzie. Jednak brakuje tego pięknego symbolu miasta na wrocławskim Ołbinie. Chcielibyśmy zaprosić jednego z krasnali do zamieszkania w okolicach naszej szkoły , dlatego poprosiliśmy władze Wrocławia o ufundowanie figurki krasnala. Wierzymy, że skrzat Ołbinek pomoże nam tworzyć szczególną, przyjazną atmosferę szkoły i dzielnicy, i przekona, że warto odwiedzić ten ważny zakątek Wrocławia!

List do Biura Promocji Miasta

Drodzy Państwo!

Każdy, kto wita ostatnimi czasy w naszym mieście, dostrzega, że „Wrocław krasnalami stoi”. Zachwyceni turyści uwieczniają swój pobyt we Wrocławiu, fotografując się u boku naszych małych przyjaciół. Wrocławskie krasnoludki opanowały miasto i stały się jego symbolem. Są nawet tacy, którzy uważają, że krasnoludki mają niewyobrażalną moc sprawczą i dzięki nim Wrocław odnosi sukcesy w Polsce i Europie (pozytywny wizerunek miasta, niezliczone inwestycje, współorganizacja Euro 2012 etc.). Niestety są również tacy, którzy uważają, że opowieści o krasnalach to wyssane z palca banialuki, że krasnoludków nigdy nie było, nie ma i nie będzie.

Na szczęście istnieje grupka młodych ludzi, która pragnie z całego serca przekonać niedowiarków i sprawić, by we Wrocławiu nie było ani jednego człowieka ignorującego byt i działania krasnoludków. To my - uczniowie Szkoły Podstawowej 107 im. Piotra Włostowica. Krasnale goszczą u nas na co dzień. Być może dlatego, że u nas czują się przednio i bezpiecznie. Nikt ich nie lekceważy, wielu interesuje się nimi, otacza ich opieką, a krasnale bardzo to lubią. O krasnoludkach dużo czytamy, uwieczniamy ich arcyciekawe osobowości na plakatach, poszukujemy krasnali – opiekunów naszych osiedli, spisujemy ich dzieje etc. Poświęcamy im dużo czasu, bo wiemy, że są naszymi przyjaciółmi i dobrymi duszkami naszej szkoły.

Drodzy Państwo, gorąco pragniemy, aby jeden z wrocławskich krasnali zamieszkał u nas na stałe. Nie pozwolimy, by stała mu się jakakolwiek krzywda, aby nawet przez krótką chwilę czuł się nieswojo. Chcielibyśmy, aby nasza dzielnica – Ołbin - wzbogaciła galerię wrocławskich krasnali. Pamiętamy o przeszłości tego miejsca, o ogromnej roli w kształtowaniu się historii Wrocławia patrona naszej szkoły – Piotra Włostowica. Czujemy się bardzo związani z naszym najbliższym otoczeniem i staramy się dbać o nie codziennie. Jesteśmy przekonani, że dzięki naszemu zaangażowaniu (plan działań szkoły przesyłamy w załączniku) zasługujemy na zaszczyt, jakim jest obecność symbolu miasta w naszej najbliższej okolicy.

Społeczność Szkoły Podstawowej 107 im. Piotra Włostowica