Archiwum aktualności - 2007 / 2008 | Zobacz inne lata

Marsze na orientację2007-10-08

W ubiegłą sobotę (6 października 2007) uczniowie wraz z nauczycielami naszej szkoły brali udział jak co roku w Matematycznych Marszach na Orientację, które w tym roku odbywały się w Parku Szczytnickim. Konkurs rozgrywany był w pięciu kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne, szkoły wyższe oraz nauczyciele i rodzice z dziećmi. W biegu uczestniczyły trzyosobowe patrole. W zawodach brało udział 830 zawodników - była to rekordowa pod względem wielkości, popularna impreza w Polsce.

Główną nagrodą był wyjazd na podobny marsz do Łodzi, który odbędzie się 13 października. Patrol, który wygrał podczas sobotniego marszu zdobył dla swojej szkoły prawo wystawienia w Łodzi 3 patroli uczniowskich i nauczycielskiego.

Patrole reprezentujące SP 107 startowały w następującym składzie:

UCZNIOWIE:

• Paulina Federowicz (6c), Grzegorz Mańk (6c), Piotr Michoński (6c) – IX miejsce!! - brawo
  • Marta Niedziałek (6a), Marcin Witkowski (6a), Kacper Kadys (6a) – ulokowali się w pierwszej trzydziestce.
  • Weronika Łuszcz (5b), Patryk Fałat (5b), Tadeusz Iwaszczyszyn (5a) - ulokowali się w pierwszej trzydziestce.

Konkurencja była bardzo zacięta, w kategorii szkoła podstawowa startowało aż 88 patroli!!!!

NAUCZYCIELE:

• Adrianna Dziczkaniec, Agata Sernecka, Sylwia Szczęsna-Cichoń – II miejsce !!!! (przegraliśmy 1 minutą z drużyną, która zdobyła I miejsce!! )