Archiwum aktualności - 2007 / 2008 | Zobacz inne lata

Happening czytelniczy w Rynku2008-04-24

23 kwietnia 2008 r. w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rynku o godz. 9.00 odbyły się Warsztaty Literackie dla młodych twórców. Poprowadził je pan Stanisław Srokowski dla grupy wybranych uczniów . Z naszej szkoły uczestniczyła w nich Melania Furmaniak. Natomiast o godz. 10.00 rozpoczął się przed biblioteką w Rynku happening . Drużyny 5-osobowe ze szkół uczestniczących w zabawie, przebrane w konwencji mitologicznej, miały za zadanie zaprezentować siebie oraz brały udział w konkursie na najciekawsze przebranie, na najciekawszy symbol mitologiczny, lub rymowankę mitologiczną (można ją było przedstawić rapując, mówiąc, śpiewając). Dodatkowo organizatorzy przygotowali dla uczestników zawody sportowe: zapasy i rzut dyskiem.

Nasza drużyna w składzie : Olga Oszczanowska, Michał Turniak, Witek Oszczanowski, Wojtek Koralewski i Melania Furmaniak przebrała się za starożytnych Greków lub bogów (np. Witek był Hefajstosem), oraz przygotowała dla komisji i wrocławian zakładki do książek z sentencjami o czytaniu i mitologii, które to pomogła wymyślić pani G. Warchoł. I okazało się że w konkurencji na najciekawsze przebranie i symbol mitologiczny zajęliśmy II miejsce.

W rzucie dyskiem byliśmy o krok od zwycięstwa (II miejsce), natomiast bezkonkurencyjny Wojtek Koralewski pokonał wszystkich swoich przeciwników w zapasach. I tylko dlatego komisja przyznała mu II miejsce, że w zawodach brała udział dziewczynka, a przecież Wojtek jest dżentelmenem i ustąpił pierwszeństwa płci pięknej.

Wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani słodkościami. Impreza bardzo nam się podobała o czym informuje Wasz bibliotekarz wraz z młodymi twórcami.

Więcej zdjęć w galerii...


Zobacz inne...
Informacje o szkole
Aktualności, bieżące informacje
Akty prawa szkolnego, dokumenty do pobrania
Szkolne programy oraz projekty
Krasnal Ołbiniusz
Patron szkoły, Piotr Włostowic
Zdolni
Informacje o uczniach i dla uczniów
Informacje dla rodziców
Informacje o nauczycielach i innych pracownikach szkoły
Szkolna biblioteka
Pedagog i psycholog szkolny
Świetlica i stołówka szkolna
Informacje o organizowanych konkursach
Prace naszych uczniów
Galeria zdjęć
Ciekawe strony, które warto odwiedzić
Archiwalne aktualności, informacje z ubiegłych lat są wspaniałą kroniką wydarzeń szkolnych
Podsumowania, statystyki, informacje o autorach