Archiwum aktualności - 2006 / 2007 | Zobacz inne lata

Cały Wrocław czyta dzieciom- Finał2007-06-18

18 czerwca 2007 w teatrze Muzycznym CAPITOL o godzinie 11 rozpoczęła się uroczystość podsumowania 4 lat akcji „Cały Wrocław czyta dzieciom”. Z naszej szkoły oddelegowani zostali: Kasia Piszczek, Kimberly Kawecka, Małgosia Stochmal, Marcin Kopacki z klasy 5c oraz Karolina Krzykawiak z klasy 3b wraz z panią Beatą Wiśniewską - bibliotekarką -szkolnym liderem akcji. Wśród zaproszonych gości na sali zasiedli m.in.: pani Lilla Jaroń- Dyrektor Wydziału Edukacji, Monika Słowik – Dyrektor Torów Wyścigów Konnych, Wojciech Zagórski – Dyrektor Wydawnictwa MAC, Anna Krupowicz – Dyrektor Gimnazjum nr 18, oraz przedstawiciele Zakładu Narodowego im. Ossolińskich i Wydawnictwa WSiP.

Uroczystość otwierał pokaz, przedstawiający to wszystko, co się działo we Wrocławiu podczas 4 lat. Z zadowoleniem odnajdowaliśmy wśród wyświetlanych zdjęć te, które pokazywały działania naszej szkoły. Pokaz był urozmaicony występami artystycznymi dzieci i młodzieży z wrocławskich przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów.

Z napięciem oczekiwaliśmy momentu rozdania nagród. Uczniowie klasy 5c odebrali nagrodę zbiorową dla swojej klasy za 1 miejsce uzyskane w konkursie „Pisarze kresowi-znani, czy nieznani”, a Karolina Krzykawiak otrzymała nagrody za wykonaną prezentację multimedialną wyróżnioną w tymże konkursie. Jednak najwięcej emocji wzbudził moment ogłaszania, które placówki w tym roku szkolnym pracowały najaktywniej. I nie uwierzycie, ale PO RAZ TRZECI RAZ UZYSKALIŚMY 1 MIEJSCE WŚRÓD WSZYSTKICH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH WROCŁAWIA. Hura!!!!!!!!!

Jako nagrodę odebraliśmy aparat cyfrowy. Na pewno się przyda. W ostatniej uroczystości pan Tomasz Wołodźko znany dziennikarz Radia Eska poprowadził aukcję dzieł sztuki ( prace uczniów z Grodna) na rzecz budowy Domu Polonii. My też zakupiliśmy obraz namalowany przez 12 letniego ucznia, który ozdobi ściany naszej szkoły.

Beata Wiśniewska