Archiwum aktualności - 2006 / 2007 | Zobacz inne lata

13 Mecz Matematyczny dla klas 5.2007-06-10

Trzynastka okazała sie pechowa dla nas - gospodarzy - drużyny piątoklasistów, ponieważ znaleźliśmy sie poza pierwszą trójką zwycięzców. W tym roku zaproszenie do zabawy przyjęli nauczyciele i uczniowie z kilku zaprzyjaźnionych szkół oraz Sieci Szkół Wspierających Uzdolnienia: SP nr , SP nr 78, SP nr 12, SP nr 26 i SP Primus. Biletem wstępu, który uprawniał do uczestnictwa, były ułożone przez uczniów zabawne i pomysłowe wierszyki o liczbie "13".

W pierwszej części spotkania dwie drużyny z każdej szkoły walczyły o wejście do finału. Zawodnicy oprócz zadań typowo matematycznych musieli rozwiązywać zagadki, krzyżówki i łamigłówki.

W drugim - trudniejszym etapie - zespoły miały za zadanie rozwikłać takie zadania, które wymagały umiejętności logicznego myślenia oraz współpracy w grupie w ograniczonym do kilku minut czasie.

Nasi nauczyciele zadbali nawet o kibiców, którzy mieli okazję rozwiązywać zadania, układać układanki, klocki i sudoku. Zabawa była udana, nikt się nie nudził, a emocji - jak co roku - było sporo. Po zaciętej walce I miejsce zajęli piątoklasiści z SP 78, II miejsce - SP Primus, III miejsce SP 12. Zwycięzcy otrzymali nagrody, a uczestnicy - dyplomy. Gratulujemy i zapraszamy za rok.


Zobacz inne...
Informacje o szkole
Aktualności, bieżące informacje
Akty prawa szkolnego, dokumenty do pobrania
Szkolne programy oraz projekty
Krasnal Ołbiniusz
Patron szkoły, Piotr Włostowic
Zdolni
Informacje o uczniach i dla uczniów
Informacje dla rodziców
Informacje o nauczycielach i innych pracownikach szkoły
Szkolna biblioteka
Pedagog i psycholog szkolny
Świetlica i stołówka szkolna
Informacje o organizowanych konkursach
Prace naszych uczniów
Galeria zdjęć
Ciekawe strony, które warto odwiedzić
Archiwalne aktualności, informacje z ubiegłych lat są wspaniałą kroniką wydarzeń szkolnych
Podsumowania, statystyki, informacje o autorach