Archiwum aktualności - 2006 / 2007 | Zobacz inne lata

Wizyta w Sycowie 2007-06-10

Podsumowanie projektu edukacyjnego "W zdrowym ciele zdrowy duch" było okazją do odwiedzin w zaprzyjaźnionej szkole. SP nr 1 w Sycowie - tak jak nasza szkoła - należy do Sieci Szkół Wspierających Uzdolnienia i od kilku lat współpracujemy ze sobą w wielu dziedzinach. Kilkuosobowa delegacja uczniów i nauczycieli wzięła udział w uroczystości będącej podsumowaniem działań mających na celu propagowanie zdrowego stylu życia.

Najpierw uczestniczyliśmy w spotkaniu z panem Józefem Grędą - maratończykiem, który niezwykle barwnie opowiadał o swojej pasji i zachęcał młodzież do biegania. Uczniowie mieli okazję zapytać o dietę długodystansowca, sukcesy oraz plany człowieka, który jako dziecko uległ poważnemu wypadkowi i miał być kaleką do końca życia. Sportowiec przekonywał, że tylko dzięki wytrwałości oraz uporowi można dojść do celu i odnosić sukcesy.

Później wzięliśmy udział w uroczystości, podczas której pani dyrektor w obecności burmistrza Sycowa wręczała uczniom, którzy uzyskali najlepsze wyniki w konkursach i zawodach sportowych specjalne wyróżnienia. Potem z uwagą obejrzeliśmy pokaz multimedialny będący podsumowaniem projektu, a na zakończenie bawiliśmy się oglądając część artystyczną. Swoje talenty prezentowali laureaci konkursów recytatorskich i wokalnych. Było też warzywne przedstawienie, inscenizacja o chorym kotku czy wywiad z ...kapustą.Ale nasz entuzjazm wzbudził pokaz aerobiku oraz tańca nowoczesnego w wykonaniu szkolnego zespołu.

Udało nam sie także obejrzeć szkołę i odwiedzić muzeum, w którym nauczyciele i uczniowie przygotowali wystawę poświęconą sportowcom z miasta i gminy Syców. Chociaż wizyta była krótka, sporo zobaczyliśmy. Teraz my zapraszamy uczniów z Sycowa do naszej szkoły - na Festiwal Nauki we wrześniu.

M. Fijałkowska z 6 c i D. Bugajska