Archiwum aktualności - 2006 / 2007 | Zobacz inne lata

Wycieczka do Międzygórza2007-06-01

Dnia 22.05.2007 r. wybraliśmy się na wycieczkę do Międzygórza wraz z klasą 5a. Wyjechaliśmy autokarem o godzinie 8.00, dotarliśmy do celu ok. godziny 10.30.

Pierwszym punktem naszej wycieczki był wodospad Wilczki, z którego woda spada z wysokości 22 metrów. Wchodząc po kamiennych schodach wzdłuż czerwonego szlaku, niektórzy uczniowie bardzo się zmęczyli (co widać na niektórych zdjęciach), celem tej wspinaczki był Ogród Bajek, w nim znajdowały się różne postacie z bajek i baśni, wyrzeźbione w drewnie, kamieniu i innych materiałach. Potem udaliśmy się żółtym szlakiem na górę Igliczną do Sanktuarium Matki Bożej Przyczyny Naszej Radości "Maria Śnieżna". Ten kościółek został wykonany w stylu późnobarokowym. W nim znajdują się przepiękne witraże i obrazy świętych oraz cudowny obraz. Następnie zeszliśmy w dół do schroniska "Stodoła", które jest umieszczone na pięknej polanie pod Czarną Górą z panoramą roztaczającą się na cały Masyw Śnieżnika. Tam przy ognisku piekliśmy kiełbaski i graliśmy w piłkę oraz chętni jeździli na koniach. Niestety nie zdążyliśmy dojść do Przełęczy Puchaczówka, gdyż zabrakło nam czasu i sił ;)

O godzinie 16.30 udaliśmy się w drogę powrotną. W autokarze czas nam upłynął szybko i przyjemnie. Do Wrocławia przyjechaliśmy o godzinie 19.15. Na niektórych uczniów czekali już rodzice.

Wszystkim uczestnikom podobała się wycieczka. Bardzo mile będzie można ją powspominać w przyszłości.

Patryk Fałat 4 b