Archiwum aktualności - 2006 / 2007 | Zobacz inne lata

Dzień Patrona w Dzień Dziecka2007-06-01

Gdyby 1 czerwca Piotr Włostowic zajrzał do naszej szkoły, pewnie przecierałby oczy ze zdumienia. Po korytarzach przechadzały się piękne królewny w eleganckich sukniach w towarzystwie uzbrojonych w tarcze i miecze rycerzy, a drużyny ćwiczyły rycerskie zawołania.

Na drzwiach gabinetów można było ujrzeć rysunki średniowiecznych zamków,

zaś w sali gimnastycznej przez kilka godzin trwały zmagania młodszych klas w konkursach wzorowanych na turniejach rycerskich. Najzręczniejsi zawodnicy uczestniczyli w biegu rycerskim, przeciąganiu liny, zdobywaniu pierścienia i skokach w workach. Mistrzowie rycerzy (czyli wychowawcy) popisywali się rzucając rękawicą na odległość. Każda drużyna z klas 0-3 otrzymała dyplom "rycerza doskonałego". Wyniki:

Klasy 0:
Ob - 1 miejsce
0a - 2 miejsce

Klasy 1
1c - 1 miejsce
1b- 2 miejsce
1a - 3 miejsce

Klasy 2
2a- 1 miejsce
2b - 2 miejsce
2c - 2 miejsce

Klasy 3
3c - 1 miejsce
3a- 2 miejsce
3b - 3 miejesce

Po turnieju odbył się pokaz koronowanych głów - można było podziwiać piękne korony:

Najzacniejsi wojowie z klas 4-6 wzięli udział w quizie historycznym, w którym mogli wykazać się wiedzą o stanie rycerskim i postaci Piotra Włostowica oraz zaprezentować - w dowolnej formie - kodeks postępowania rycerskiego.Jury oceniało też kostiumy przygotowane przez klasy, a szczególnie stroje wytypowanych reprezentantów. Tym razem laur zwycięstwa przypadł klasie 4a. Drugim miejscem cieszyli sie uczniowie z kl. 4b zaś trzecim 5a.

Zwieńczeniem zmagań i podsumowaniem historycznej zabawy był mecz nauczyciele - absolwenci w dyscyplinie nieco współcześniejszej, bo w siatkówce.