Archiwum aktualności - 2006 / 2007 | Zobacz inne lata

Konkurs poezji śpiewanej i recytacji2007-03-13

13 marca odbył się doroczny Konkurs Recytacji i Poezji Śpiewanej . Cieszy zwłaszcza udział młodzieży w kategorii poezja śpiewana, która uchodzi za trudną do wykonania . Wielu recytatorów zdecydowało sie na występ bez akompaniamentu. W tym roku modnym trendem okazały się piosenki śpiewane w języku jidysz- niezwykle skoczne i melodyjne.

Jury konkursu miało bardzo trudny wybór, gdyż wysłuchało wiele brawurowych interpretacji z jednej strony , a z drugiej- bardzo kulturalnie i lirycznie recytowanych wierszy.Przy wyczytywaniu werdyktu jury polały sie łzy szczęścia i ... rozczarowania. Nie zawsze kuluarowi faworyci doczekują się laurów. Tak to w życiu bywa. Do zobaczenia za rok !!!

Oto zwycięzcy:

• I miejsce : Mateusz Ilnicki VI a
  • II miejsce: Mateusz Piekarski VI b
  • III miejsce: Mateusz Rogoziński V c

Poezja spiewana:

• I miejsce: Tomasz Drab VI a
  • II miejsce: Sara Damm VI a

Wyróżnienia:

• Alicja Czupta
  • Bogdan Rerak
  • Jakub Socha
  • Daria Kaciczak
  • Anna Oksiak i Dominik Krzywda
  • Barbara Piotrowska

Konkurs odbywał się we wspaniałej scenerii cudownie wlewajacego się przez okna słońca, zwiastuna nadchodzącej wiosny. Elementy dekoracji zawdzięczamy juz po raz drugi Natalii Habkemeyer, która dzięki mamie i siostrze dostarczyła do szkoły naręcza wiosennych kwiatów. Serdecznie tą drogą dziekujemy.

Więcej zdjęć w galerii