Archiwum aktualności - 2006 / 2007 | Zobacz inne lata

"Słowo daję"2007-03-06

W tym roku odbyła się pierwsza edycja Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego pt. "Słowo daję". To ważny i ciekawy konkurs, który wymaga od uczestników znajomości poprawnej polszczyzny, umiejętności budowania pracy literackiej i sztuki publicznego wygłaszania mowy na zadany temat. Do konkursu przystapilo 8000 osób z całej Polski - a z naszej szkoły etap szkolny pisało 30 osób, zaś do drugiego przeszli:

• Anna Dziaduch VIb
  • Tomasz Drab VI a
  • Jakub Socha VI b

W sobotę podziwialiśmy naszych laureatów, ale oklaski należą się wszystkim uczestnikom. Nauczycielka naszej szkoły- p. Agata Wodzińska była jurorem II etapu konkursu. Trzeci - ostatni etap mogli obejrzeć niektórzy uczniowie zaproszeni na finał do Ossolineum. W pięknej scenerii Zakładu Narodowego oraz przy udziale znkomitych gości (władze miasta, prof. Miodek,p.Ewa Szczęch z Wydziału Edukacji, posłowie, konsultanci WCDN, przedstawiciele kuratorium) śledziliśmy ostatnie zmagania finalistów.

Relacja reporterska ukaże się na łamach szkolnej gazetki.

Prof. Miodek składa gratulacje

Podpatrywaliśmy prace ekip telewizyjnych z redakcji programu:5-10-15

Delegacja młodzieży z SP 107

Nasi znajomi z zaprzyjaźnionej szkoły w Sycowie- Kasia ze swoja nauczyielką