Archiwum aktualności - 2006 / 2007 | Zobacz inne lata

"Czytasz? Czytam!" w SP 1072007-01-12

Co łączy Rafała Kubackiego – sportowca, aktora i polityka z Beatą Maciejewską – dziennikarką Gazety Wyborczej oraz Arturem Falkiewiczem – rzecznikiem prasowym Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu?

Ci znani wrocławianie gościli 12 stycznia 2007 w Szkole Podstawowej nr 107 i uczestniczyli w imprezie czytelniczej w ramach akcji "Cały Wrocław czyta dzieciom".

Znakomitych gości było więcej, ponieważ każda klasa zaprosiła kogoś znanego, popularnego lub wykonującego interesujący dla dzieci zawód. Pierwszoklasiści zaprosili Zbigniewa Bańskiego – wydawcę i red. naczelnego czasopisma „CD – ACTION” , Lidię Zygę – organizatorkę akcji „Cały Wrocław czyta dzieciom” oraz Jerzego Plewkę Michała Poterka – strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 8. W klasach drugich czytali: Radosław Bock – górnik, na co dzień konstruktor maszyn górniczych w firmie Poltegor, Bronisław Trytko – plastyk, wybitny twórca lalek oraz Krzysztof Kotynia - strażak. Uczniowie klas trzecich gościli: Piotra Oszczanowskiego – historyka sztuki, kierownika Studium Wiedzy O Sztuce Uniwersytetu Wrocławskiego, Artura Falkiewicza - policjanta Komendy Wojewódzkiej Policji i Krystynę Chmurę ze Straży Miejskiej. Czwartoklasiści zaprzyjaźnili się z Bogusławem Ukleją - dyrektorem MDK Śródmieście. Uczniowie klas piątych zasypali pytaniami Beatę Maciejewską – dziennikarkę piszącą o Wrocławiu, Janusza Furmaniaka - redaktora z wrocławskiej TVP 3 , Iwonę Stankiewicz – aktorkę teatru Capitol oraz Krzysztofa Piotrowskiego policjanta z Komendy Miejskiej Policji. Szóstoklasiści mieli okazję porozmawiać z Kalikstem Sobczyńskim - żołnierzem i kierownikiem Sekcji Biegów na Orientację WKS "Śląsk", Ewą Kozłowską – medalistkę Mistrzostw Świata Juniorów w Klasycznym i Sztafetowym Biegu na Orientację, Arkadiuszem Dziubkiem - dziennikarzem sportowym TVP 3 i Rafałem Kubackim - wybitnym dżudoką, aktorem i politykiem.

Wszyscy zaproszeni goście przynieśli swoje ulubione książki i w tym samym czasie, każdy w innej klasie zaprezentowali umiejętność pięknego czytania. Później odpowiadali na pytania dzieci związane z wykonywaną przez nich pracą, rozdawali autografy i pozowali do zdjęć. Następnie wysłuchali koncertu kolęd w wykonaniu Koła Flecistów z 2 c oraz obejrzeli Jasełka przygotowane przez uczniów 4 b. Pani dyrektor Małgorzata Mazur gorąco podziękowała gościom i wręczyła pamiątkowe dyplomy oraz zaprosiła do wspólnego zdjęcia. Atmosfera była wspaniała, wręcz rodzinna, a goście długo nie chcieli opuścić szkoły obiecując jeszcze niejedno spotkanie.

Nasi goście:

Zbigniew Bański - wydawca i red. naczelny czasopisma "CD - ACTION"

Lidia Zyga - organizatorka akcji "Cały Wrocław czyta dzieciom"

Jerzy Plewka, Michał Poterek, Krzysztof Kotynia - strażacy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 8

Radosław Bock - górnik, na co dzień konstruktor maszyn górniczych w firmie Poltegor

Bronisław Trytko - plastyk, wybitny twórca lalek

Piotr Oszczanowski - historyk sztuki, kierownik Studium Wiedzy O Sztuce Uniwersytetu Wrocławskiego

Artur Falkiewicz - policjant Komendy Wojewódzkiej Policji

Krystyna Chmura - Strażnik Miejski

Bogusław Ukleja - dyrektor MDK Śródmieście

Beata Maciejewska - dziennikarka Gazety Wyborczej pisząca o Wrocławiu

Janusz Furmaniak - redaktor z wrocławskiej TVP 3

Iwona Stankiewicz - aktorka teatru Capitol

Kalikst Sobczyński - major Wojska Polskiego i kierownik Sekcji Biegów na Orientację WKS "Śląsk"

Ewa Kozłowska - medalistka Mistrzostw Świata Juniorów w Klasycznym i Sztafetowym Biegu na Orientację

Arkadiusz Dziubek - dziennikarz sportowy TVP 3

Krzysztof Piotrowski- policjant z Komendy Miejskiej Policji.

Rafał Kubacki - wybitny dżudoka, aktor i polityk

Organizatorzy imprezy czytelniczej: Beata Wiśniewska i Dorota Bugajska

( więcej zdjęć w galerii )