Archiwum aktualno軼i - 2006 / 2007 | Zobacz inne lata

Turniej klas2006-11-11

10 listopada 2006 r. w naszej szkole klasy 4-6 uczestniczy造 w turnieju historycznym dotycz帷ym 安i皻a Niepodleg這軼i. Pomys這dawcami uczczenia 11 listopada w tej formie by造 panie polonistki: Gra篡na Warcho i Dorota Bugajska. Trzy tygodnie wcze郾iej wychowawcy i uczniowie otrzymali tematy konkurencji, do kt鏎ych trzeba si by這 przygotowa. Ka盥e dziecko mog這 znale潭 dla siebi t dziedzin, w kt鏎ej czu這 si pewnie i mog這 pokaza si z jak najlepszej strony. Quiz historyczny by pierwsz konkurencj. Drugie zadanie polega這 na rozpoznaniu portret闚 s豉wnych Polak闚, kt鏎zy mieli wp造w na wydarzenia 1918 roku. Grupa matematyk闚 rozwi您ywa豉 zadanie zwi您ane z wielko軼i flagi, a znawcy przyrody wskazywali na mapie Polski rzeki, miasta i zabytki. Najwi璚ej emocji i 鄉iechu wywo豉豉 prezentacja stroj闚 z epoki.

Uczniowie naprawd wykazali si pomys這wo軼i i wygl康ali wspaniale. W czasie turnieju nie mog這 zabrakn望 muzyki i 酥iewu. Ka盥a klasa mia豉 wykona jedn, wybran pie填 legionow i wszyscy wywi您ali si z tego zadania znakomicie. Dodatkowe punkty dru篡ny otrzymywa造 za udekorowanie gabinet闚, od鈍i皻ny str鎩 oraz w豉軼iwe zachowanie podczas turnieju. R騜nice w punktacji by造 niewielkie. W鈔鏚 klas czwartych najlepsza okaza豉 si 4 b, w鈔鏚 pi徠ych - 5 , w鈔鏚 sz鏀tych - 6 c. Ka盥a z klas otrzyma豉 dyplom, kt鏎y z r彗 przewodnicz帷ej jury - pani dyrektor Mazur - odebrali przewodnicz帷y klas. Turniej by udany i z pewno軼i nauczy nas wi璚ej ni niejedna lekcja historii.

Joanna Gaworzy雟ka, Sebastian Stru - 6c