Archiwum aktualno¶ci - 2006 / 2007 | Zobacz inne lata

Turniej klas2006-11-11

10 listopada 2006 r. w naszej szkole klasy 4-6 uczestniczy³y w turnieju historycznym dotycz±cym ¦wiêta Niepodleg³o¶ci. Pomys³odawcami uczczenia 11 listopada w tej formie by³y panie polonistki: Gra¿yna Warcho³ i Dorota Bugajska. Trzy tygodnie wcze¶niej wychowawcy i uczniowie otrzymali tematy konkurencji, do których trzeba siê by³o przygotowaæ. Ka¿de dziecko mog³o znale¼æ dla siebiê tê dziedzinê, w której czu³o siê pewnie i mog³o pokazaæ siê z jak najlepszej strony. Quiz historyczny by³ pierwsz± konkurencj±. Drugie zadanie polega³o na rozpoznaniu portretów s³awnych Polaków, którzy mieli wp³yw na wydarzenia 1918 roku. Grupa matematyków rozwi±zywa³a zadanie zwi±zane z wielko¶ci± flagi, a znawcy przyrody wskazywali na mapie Polski rzeki, miasta i zabytki. Najwiêcej emocji i ¶miechu wywo³a³a prezentacja strojów z epoki.

Uczniowie naprawdê wykazali siê pomys³owo¶ci± i wygl±dali wspaniale. W czasie turnieju nie mog³o zabrakn±æ muzyki i ¶piewu. Ka¿da klasa mia³a wykonaæ jedn±, wybran± pie¶ñ legionow± i wszyscy wywi±zali siê z tego zadania znakomicie. Dodatkowe punkty dru¿yny otrzymywa³y za udekorowanie gabinetów, od¶wiêtny strój oraz w³a¶ciwe zachowanie podczas turnieju. Ró¿nice w punktacji by³y niewielkie. W¶ród klas czwartych najlepsza okaza³a siê 4 b, w¶ród pi±tych - 5 , w¶ród szóstych - 6 c. Ka¿da z klas otrzyma³a dyplom, który z r±k przewodnicz±cej jury - pani dyrektor Mazur - odebrali przewodnicz±cy klas. Turniej by³ udany i z pewno¶ci± nauczy³ nas wiêcej ni¿ niejedna lekcja historii.

Joanna Gaworzyñska, Sebastian Stru¶ - 6c

Aktualno¶ci, bie¿±ce informacje
Krasnal O³biniusz
Patron szko³y, Piotr W³ostowic