Archiwum aktualności - 2005 / 2006 | Zobacz inne lata

Książka za makulaturę2006-05-20

Międzyszkolny konkurs KSIĄŻKA ZA MAKULATURĘ jest objęty honorowym patronatem przez organizatorów akcji „Cały Wrocław czyta dzieciom” Wszystkim szkołom bliski jest problem ochrony środowiska i dlatego zachęcamy wrocławskie podstawówki do udziału w 3 edycji konkursu zbiórki makulatury.

1. Organizator : Szkoła Podstawowa nr 107 we Wrocławiu

2. Cele konkursu:
    - uświadomienie uczniom korzyści płynących ze zbiórki makulatury;
    - wyrobienie nawyku gromadzenia makulatury;
    - zachęcanie do działań na rzecz szkoły;
    - kształtowanie odpowiedzialności za otaczające środowisko.

3. Uczestnicy: uczniowie wrocławskich szkół podstawowych.

4. Warunki uczestnictwa
    - zebranie przez uczniów danej szkoły makulatury w 2006 roku (2 semestr 2005/2006 i 1 semestr 2006/2007).
    - za pieniądze uzyskane ze sprzedaży makulatury bibliotekarz jest zobowiązany zakupić do biblioteki książki wybrane przez uczniów( uczniowie przez okres zbiórki makulatury znoszą do biblioteki swoje propozycje tytułów książek). 10% zakupionych pozycji mogą stanowić materiały audiowizualne- np. programy komputerowe, kasety video , płyty CD itp.
    - przesłanie do organizatora potwierdzenia zbiórki i sprzedaży makulatury oraz wykazu książek zakupionych do biblioteki szkolnej do dnia 15 lutego 2007 roku.

5. 5. Chęć wzięcia udziału w konkursie należy zgłosić poprzez wypełnienie karty zgłoszeniowej dołączonej do regulaminu i przesłanie jej do dnia 26 maja 2006 r. na adres organizatora
    Szkoła Podstawowa nr 107 , ul. B Prusa 64/74, 50-318 Wrocław ( z dopiskiem „Książka za makulaturę”)

6. Wręczenie nagród książkowych ( z przeznaczeniem do bibliotek) szkołom, które zebrały największą ilość makulatury nastąpi w 2 semestrze roku szkolnego2006/2007 roku w Szkole Podstawowej nr 107 we Wrocławiu.

7. O wynikach konkursu i dokładnym terminie wręczenia nagród poinformujemy wszystkich uczestników telefonicznie lub faxem.

8. Informacji na temat konkursu udzielają: Beata Wiśniewska, Agata Sitarz, Agata Sernecka- nauczyciele SP 107- tel. 071 322-58-72 w godz. 8.oo-13.oo.

KARTA ZGŁOSZENIOWA DO KONKURSU „Książka za makulaturę” powinna zawierać:

1. Dokładny adres placówki
  2. Imię i nazwisko nauczyciela- opiekuna przedsięwzięcia