Archiwum aktualności - 2005 / 2006 | Zobacz inne lata

Tańczyliśmy poloneza na Rynku2006-04-25

Tańczyliśmy poloneza na wrocławskim Rynku! Czy wrocławianie znają „Pana Tadeusza”? Okazuje się, że tak! Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 107 pytali mieszkańców Wrocławia, czy rozpoznają cytaty z epopei Adama Mickiewicza – aż 99% ankietowanych bezbłędnie rozpoznało „Pana Tadeusza”, 90% wrocławian ma tę książkę w swojej domowej biblioteczce, prawie wszyscy pytani umieli podać tytuł innego utworu Adama Mickiewicza.

Tuż obok fontanny SP 107 zaprezentowała wystawę prac plastycznych uczniów zgłoszonych na konkurs „Ilustracja do wybranego fragmentu poezji Adama Mickiewicza”. Uczniowie zachęcali też wrocławian do odwiedzenia kamieniczki „Pod złotym słońcem” , w której uczniowie uczestniczyli w warsztatach pt. „Niebo nad Soplicowem”. Pani Lidia Zyga odczytała fragment VIII księgi „Pana Tadeusza”, w której Wojski opowiada o gwiazdozbiorach i komecie widocznej nad Soplicowem. Później dzieci korzystając z mapek nieba wyszukiwały konstelacje, a następnie wykonywały pracę plastyczną wybranej konstelacji lub komety. Druga grupa uczniów wyszukiwała w Internecie informacje na temat komet i księżyca. Zwieńczeniem działań był barwny korowód, który przemaszerował wokół fontanny. Uczniowie i nauczyciele tanecznym krokiem w rytm poloneza przeszli do Prezydenta Miasta, któremu ofiarowali pracę uczennicy Barbary Piotrowskiej z klasy IV d i podziękowali za objęcie honorowym patronatem akcji „Cały Wrocław czyta dzieciom”