Konkurs Halloween2011-10-27

Prace dzieci: Joasi Juszczak, Marka Śliwki, Michała Kaźmierskiego, Nikoli Drobiny, Pauliny Świtoń uczęszczających na koło komputerowe powędrowały na konkurs grafiki komputerowej. Organizatorem konkursu oraz fundatorem nagród jest American School of Wrocław.

Multitest2011-10-27

Uczniowie uzdolnieni językowo przystąpili do ogólnopolskiego konkursu z języka angielskiego MULTITEST organizowanego przez Centrum Edukacji Szkolnej. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas czwartych piątych i szóstych. Polega na rozwiązaniu testu wielokrotnego wyboru składającego się z trzech części: gramatyka, słownictwo oraz rozumienie tekstu czytanego. Testy te są na wysokim poziomie językowym. Teraz z niecierpliwością czekamy na wyniki!

Wielka Nagroda Wrocławia2011-10-27

Podsumowana została właśnie zeszłoroczna edycja konkursu Wielkiej Nagrody Wrocławia. Konkurs ten składa się z 18 konkursów tematycznych dotyczących Wrocławia. Nasza szkoła od wielu już lat bierze w nim udział. Podobnie jak w latach ubiegłych i w tym roku znaleźliśmy się w pierwszej dziesiątce najlepszych szkół. Od września ruszyła kolejna edycja Wielkiej Nagrody Wrocławia. Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w licznych konkursach na terenie szkoły i poza nią.

Trzymaj się prosto2011-10-24

Nasza szkoła należy do Sieci Szkół Promujących Zdrowie, dlatego w roku szkolnym 2011/ 2012 w ramach Kampanii "Trzymaj się prosto" realizujemy program pt. "Trzymaj się prosto - dbaj o zdrowie". Programem zostaną objęci uczniowie klas 0- VI oraz ich rodzice, którzy będą mogli w praktyce uczestniczyć w zajęciach korekcyjnych i otrzymać poradę rehabilitanta.

Pasowanie na pierwszaka2011-10-22

20 października w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych. Na ten dzień czekaliśmy od początku roku szkolnego.

W sali gimnastycznej zgromadzili się zaproszeni goście - pani dyrektor i nauczyciele naszej szkoły oraz rodzice i przyjaciele wszystkich pierwszaków.

Pani Jesień2011-10-22

Grupa naszych uczniów z klasy 1a uczęszcza na kółko "Sprawne ręce". Są to zajęcia pozalekcyjne, na których dzieci rozwijają zainteresowania i zdolności plastyczne, doskonalą swoje umiejętności manualne oraz rozwijają wyobraźnię i poczucie estetyki. Na cotygodniowych spotkaniach uczniowie przygotowują prace w różnorodnych technikach plastycznych zarówno płaskich, jak i przestrzennych, często z wykorzystaniem zwykłych materiałów odpadowych (szmatek, papierków, plastiku).

zDolny Ślązaczek- I etap2011-10-21

40 uczniów z klas piątych i szóstych wzięło udział w szkolnym etapie interdyscyplinarnego konkursu "zDolny Ślązaczek". W tym roku test zatytułowany był "Zieleń w mieście" i składał się z 25 zadań zamkniętych. Zwycięzcy, w listopadzie, będą uczestniczyli w eliminacjach powiatowych. Trzymamy kciuki!

Zapoluj na lwa2011-10-19

Wędrując ulicami Wrocławia zatrzymajcie się na chwilę i spójrzcie do góry na ściany mijanych domów. Może na którejś z nich zobaczycie figurę lwa lub inne zwierzę.

Czy zastanawialiście się kiedyś, co one oznaczają, z jakich materiałów i w jaki sposób zostały wykonane? My, uczniowie 3b, poznaliśmy odpowiedzi na te i inne ciekawe pytania podczas warsztatów architektoniczno-plastycznych w Muzeum Architektury. Stworzyliśmy też projekt własnego herbu na tarczy ze sklejki - popatrzcie!

Zajęcia sportowe2011-10-16

ZAJĘCIA SPORTOWE NA BOISKU SZKOLNYM

W okresie od 01.09.2011 r. do 30.11.2011 r. trener osiedlowy Pan Grzegorz Kapica prowadzi zajęcia sportowe na boisku szkolnym.

GODZINY ZAJĘĆ:

• Poniedziałki 15:00-18:00
  • Czwartki 15:00-18:00
  • Piątki 15:00-18:00

Zapraszamy.

Lekcja o perkusji2011-10-14

W środę 12 października klasy 0b, 1a i 1c uczestniczyły w lekcji muzycznej poświęconej perkusji. Dzieci poznały budowę tego instrumentu i słuchały jego brzmienia. Mogły również zagrać na wielu ciekawych instrumentach perkusyjnych, m. in. na marakasach, pudełkach akustycznych, tamburynie, janczarach i kastanietach. Dzieci wystukiwały różne rytmy i śpiewały piosenkę o Holandii.

Dzień Języków Obcych2011-10-11

Już trzeci raz w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języków Obcych przypadający na 26 września. W dniach od 26 do 30 września 2011 nauczyciele naszej szkoły przeprowadzili szereg działań promujących różne języki obce wśród naszych uczniów.

Nauczyciele języka angielskiego przeprowadzali w kl.4-6 quiz sprawdzający ogólną orientację uczniów dot. języków obcych.Można było również wziąć udział w konkursie "Jakie to języki?", w którym należało odpowiedzieć, w jakich 10 językach zapisano słowo "POLSKA". Uczniowie klas młodszych wykonywali na lekcjach języka angielskiego plakaty językowe zawierające podpisy w różnych językach.

Otrzęsiny klas 42011-10-09

4 października uczniowie kl.4a i 4b wzięli udział w uroczystości włączającej ich do grona uczniów starszych. Po przywitaniu przez panią wicedyrektor Alinę Krzykawiak, wychowawców i panie uczące wf, uczniowie uczestniczyli w sportowych sztafetach wielozadaniowych, w których musieli wykazać się zręcznością, szybkością i współpracą w grupie.

<<   [1]  2  3  >>