Pasowanie na pierwszaka2011-10-22

20 października w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych. Na ten dzień czekaliśmy od początku roku szkolnego.

W sali gimnastycznej zgromadzili się zaproszeni goście - pani dyrektor i nauczyciele naszej szkoły oraz rodzice i przyjaciele wszystkich pierwszaków.

Odświętnie ubrani uczniowie klas pierwszych z wielkim przejęciem zaprezentowali występy artystyczne - piosenki i wiersze. Następnie złożyli uroczyste ślubowanie. Pani dyrektor - Renata Stańczak, poprzez dotknięcie ramienia każdego ucznia specjalnym ołówkiem, dokonała uroczystego pasowania. Od tego momentu każde dziecko stało się prawdziwym uczniem Szkoły Podstawowej nr 107. Były przemówienia i życzenia.

Po tej oficjalnej części imprezy rozpoczęły się śpiewy i tańce. Dzieci wspólnie z rodzicami wzięły udział w muzycznych zabawach prowadzonych przez panią Alinę Zwoźniak.

Ależ to była impreza!